Fashion clothing
Fashion clothing
 

Çfarë është krem ​​i kërmillit, për çfarë është e mirë?

Çfarë është krem ​​i kërmillit, për çfarë është e mirë?

Fashion clothing
Fashion clothing
 

Përfitimet e zhuljes së kërmillit për bukurinë në të vërtetë kanë qenë të njohur për një kohë të gjatë nga grekët e lashtë. Hipokrati, një fizikan i respektuar grek në atë kohë shpesh përdorte slugs grimcuar dhe përzier me qumështin e thartuar si një antidot për lëkurën inflamatore. Më pas, falë fermerëve kilian, zhvatja e kërmillit u bë e njohur përsëri. Fermeri është i sigurt se duart e tij janë të buta sepse shpesh prekin zhavorrin.

Megjithëse është qesharake, por pasi janë përpunuar në skincare, përfitimet janë të mëdha. Ekstrakta e kërmillit mund të stimulojë formimin e kolagjenit dhe elastinës në shtresën bazë të lëkurës sonë. Për ata prej jush që kanë probleme të lëkurës së thatë dhe kanë nevojë për ushqim shtesë, mund të jetë përgjigjja e kujdesit të fytyrës me ekstrakt të kërmillit. Një tjetër veçori që është e rëndësishme për ju të dini është se përveç hidratues, ajo gjithashtu mund të ndihmojë fshehjen e njollave të zeza në fytyrë.

Prisni për nisjen e kremës së kërmillit Drw Skincare nga Dr Wahyu Triasmara dhe ndjeni përfitimet, të bukura, të dashura ...... 😍😘

Botuar fillimisht në blogun IdaDRWSkinCare
Këshilla private dhe produkte që blejnë në WhatsApp me Ida, në anglisht dhe indonezisht: 006282236957687
Fashion clothing
Fashion clothing
 

Artikuj të ngjashëm

 
 
 
 
 
 
 
Fashion clothing
Fashion clothing
 

koments (0)

Lini një koment

Fashion clothing
Fashion clothing