Si të zgjidhni një veshje të përshtatshme për not? Udhëzuesi i plotë

Si të zgjidhni një veshje të përshtatshme për not? Udhëzuesi i plotë [Shqiptar]

Nëse blini rroba banje një madhësi më të vogël

Veshjet e notit për gratë mund të shtrihen deri në 100% në disa raste. Në përgjithësi, 75%, por kjo do të thotë që materiali kompreson masën e trupit që ai përmban pasi shtrihet gjithnjë e më shumë.

If you stretch the bikini rroba banje fabric beyond its maximum comfort zone, unsightly reinforcements may result. For most people, this means that if your hips measure 41 ", do not order a medium stocking.

Një medium do të jetë mirë, por nëse nuk keni një ton dhe lëkurë shumë të mirë të muskujve, me siguri që do të rezultojë në fryrje të shëmtuara.

Prandaj është shumë e rëndësishme të merren masat e duhura. Një masë e mirë e trupit është çelësi i suksesit. Ne do të shpjegojmë masat themelore nga të cilat varet industria e veshjeve.

Si të zgjidhni një madhësi rroba banje

Si të matni: Nëse është e mundur, përdorni një masë shiriti leckë. Shënim: Masa e vjetër e shiritit fleksibël ndonjëherë mund të zgjas dhe të zgjasë me kalimin e kohës.

Personi që matet duhet të veshë vetëm të brendshmet e tyre normale. Matjet e marra në rroba të mëdha ose të ngushtuara nuk do të jenë të sakta.

Nëse matni diçka që do të vishet vetëm me një palë këpucë ose disa mbathje, mund t'i vishni gjatë procesit të matjes.

Gjoksi: Për të matur bustin, vendoseni shiritin rreth pjesës më të plotë të gjoksit ose bustit, nën krahë. Mbajeni shiritin paralel me tokën. Për gjerësinë e gjoksit, matni përgjatë pjesës më të gjerë të gjoksit, duke filluar dhe mbaruar në pikën kur krahu prek trupin në secilën anë.

Brez: Ju mund të gjeni madhësinë e vërtetë duke marrë një tel ose elastik dhe duke e lidhur atë (paralel me tokën, të qetë por jo shumë të shtrënguar) rreth bagazhit të personit që do të matet. Natyrisht do të bjerë në pjesën më të ngushtë të trungut. Nëse mendoni se madhësia aktuale është shumë e lartë, matni perimetrin ku ju (ose personi që matni) normalisht si të vishni pantallona ose një skaj.

Hips: Matni rreth trupit duke shtypur pjesën më të madhe të vitheve.

Disa këshilla të tjera për matjen:

Nëse rrumbullakoni rezultatet tuaja (e cila rekomandohet), rrumbullakoni ato deri në çerek-inç më të afërt ose gjysmë centimetër.

Mundohuni t'i kërkoni dikujt të ndërmarrë veprime për ju - sjellja juaj do të jetë më e qetë dhe e natyrshme. Masat duhet të jenë më precize.

Qëndroni drejt, dhe merrni frymë normalisht, mos u matni me veshjen, vishni sytjena me të cilën ndjeheni më të qetë.

Një konsideratë tjetër është: "Cili lloj rroba banje është më e mira për mua? Whatfarë vesh që do të theksojë tiparet e mia pozitive dhe devijojnë nga zonat e mia më pak të këndshme?".

Para së gjithash, ne nuk vendosim rroba banje në trupin tonë në mënyrë që të jenë të bukura - kostumet vishen për trupin tonë - kështu që zgjidhni një që sjell më të mirën nga ju. Gjeni një kostum që thekson aspektet pozitive të trupit tuaj. Si e bën këtë? Kontrolloni tiparet dhe llojet e trupit më poshtë dhe zgjidhni atë që ju përshkruan më mirë. Pastaj lexoni se çfarë stilet e rrobave të banjës më të shkëlqyera silueta juaj.

Nuk ka të bëjë me madhësinë e trupit tuaj, por për ato që ju bëjnë të dukeni mirë dhe mirë. Bëhet fjalë për ta bërë trupin më të bukur. As nuk ka asnjë dyshim për madhësinë - mos u shqetësoni nëse rroba banje juaj ka një madhësi më të madhe se madhësia e rrobave tuaja - kjo zakonisht ndodh për të gjithë.

Si të zgjidhni një madhësi rroba banje

FOTTOMI I PLOT: (Ijet dhe kofshët janë më të mëdha se busti).

STYLE MIR: kostume me pantallona të gjera dhe stile pa rripa. Tërheqësit e syve të lartë tërheq vëmendjen në majë.

BUSTED FULL: (Gjerë ose i gjerë në zonën e bustit).

STYLE M B E MIR: Qafë më e lartë ose sytjena e integruar për më shumë mbështetje. Tankinët janë idealë. Ndalesa funksionon në mënyrë të barabartë; ata mbështesin, mbështesin bustin dhe lajkojnë figurën tuaj.

QENDRA E PLOT: (numri i rrumbullakët, jo shumë përkufizimi i figurës).

STYLE MEST E MIR: Pjesa e poshtme duhet të ketë këmbë të prera lart; do t’ju ​​bëjë të dukeni më të gjatë, më të dobët. Përmirësimi i bustit me një kornizë ose majë të mbushur do ta bëjë që beli juaj të jetë më i vogël duke dhënë iluzionin e më shumë se një orë ore. Linjat vertikale ose forma që ngrihen ose bien, gjithashtu zgjasin trupin.

KOHA GLASS: (bel i lakuar, i hollë, ijet më të gjera dhe bust).

STYLE M B E MIR: Ju jeni një nga ata pak me fat. Ju keni një larmi zgjedhjesh. Shumica e gjërave janë në rregull.

LEGJENI & LEHTA: (Kaçurrela).

STYLE M B E MIR,: Lule, printime dhe vija japin iluzionin e kthesave.

BISHTI I VOGL: Gjoks të vegjël ose muskulorë.

STYLE M B E MIR: Lidhjet e mbushura dhe të mbushura ofrojnë një pamje "copëtimi". Qafë në zemër, qafë V ose qafë lugë gjithashtu duke rritur linjën e bustit.

Stomaku i madh: barku i sipërm dhe / ose i poshtëm i rrumbullakosur ose i zgjatur.

STYLE M B E MIR: kamufloni atë me printime me lule ose me vija vertikale. Nëse keni edhe lot të vegjël, vishni një majë të mbushur ose mbushje për të përmirësuar gjoksin tuaj dhe për ta bërë figurën tuaj më të barabartë. Këmbët më të larta të prera gjithashtu ju bëjnë të dukeni më të gjatë dhe më të dobët. Stockorape më të larta në bel ose çorape me këmbë më të larta janë të shkëlqyera; ata japin iluzionin e një stomaku të sheshtë. Topet e tankeve janë një mënyrë e mirë për të mbuluar zonën e stomakut.

Kofshët e trasha: kofshë shtesë muskulore ose shumë të mëdha.

STYLE MIR: Nuk ka brekë djaloshare; ata i japin këmbëve një pamje të stërlashtë. Në vend të kësaj, provoni një çorape me një bel të lartë dhe këmbë të prera për t’i bërë këmbët më të gjata dhe më të lehta.

Trupi ATHLETIK: supet e gjera dhe busti i vogël, krahët dhe këmbët muskulore.

STYLE M B E MIR: Maja e mbushur jep pamjen e një çarje. Qelqet asimetrike dhe indentations në qendër të barkut tërheq vëmendjen nga supet e gjera dhe pëlhurën e gjatë.

Këshillë tjetër:

  • Përshtypjet e mëdha mund t'ju bëjnë të dukeni më të mëdha,

  • më shumë rrëshqitje lycra,

  • Shtë e rëndësishme të vishni një rroba banje të përshtatshme. Nëse veshja juaj është shumë e madhe, mund t’ju ​​duket “e varur”. një kostum shumë i vogël mund të shkaktojë një fryrje. Asnjëra nuk është tërheqëse.

Sa rroba banje ju duhen

Nuk ka një numër të saktë, por pasi të keni lexuar udhëzuesin tonë, do të shihni që ju nevojiten të paktën 3 rroba banje në veshjet tuaja për të gjitha rastet.

Përsëri, kjo është ajo që ju bën të ndjeheni mirë dhe i japin trupit tuaj një pamje përrallore!

Për më shumë informacion mbi madhësinë, përshtatjen, stilet dhe opsionet, vizitoni www.maleraffine.com.

Artikuj të ngjashëm


koments (0)

Lini një koment