Këshilla për rroba banje për të gjetur rrobat e përsosur të rrobave të lajkatura për llojin e trupit

Këshilla për rroba banje për të gjetur rrobat e përsosur të rrobave të lajkatura për llojin e trupit [Shqiptar]

Si të zgjidhni një rroba banje

Seasonshtë sezoni i rrobave të banjës dhe, megjithëse ideja mund t'i dërgojë disa gra që bërtasin dhe vrapojnë drejt kodrave, ka shpresë që të gjeni rroba banje perfekte për të shfaqur boritë tuaja.

Edhe pse rroba banje e duhur është një pjesë thelbësore e veshjet tuaja, është e rëndësishme të mbani mend që rrobat e rrobave të banjës nuk janë madhësia e shumicës së rrobave. Në fakt, duhet të provoni një ose dy madhësi më të mëdha se madhësia e rrobave tuaja.

Nëse merrni një rroba banje një madhësi më të vogël

Edhe nëse hezitoni të montoni një madhësi, mos u kapni. Përshtatja e duhur është ajo që ka rëndësi. Kur të gjeni një kostum që ju pëlqen, ngrini krahët, mbështetuni përpara, uluni prapa dhe ecni për t'u siguruar që nuk do të mblidhet ose shkoni lart.

With so many stils of swimsuits on the market, it's important to note what works for your body and what does not work. For example, when shopping for a tankini, make sure that the stomach part of the suit rests well against your belly, without being too tight. If it is too tight, your stomach will swell and do more harm than good.

Dhe kur zgjedhni modele, mbani mend se vija vertikale janë më lajkatare se vija horizontale. Në fakt, modelet me shirita me linja të madhësive të ndryshme duken më të mirat.

Si të marr një rrobë banje duke lajkuar prapanicën time

When trying on a swimsuit bottom, make sure your skin is not bulging by the waist or the legs. If so, try again to increase the size. If the problem persists, consider a different background stil. In general, a stocking with one leg opening one inch below the hip bone is the most flattering.

Mos harroni, fondet shtrihen kur janë të lagura. Sigurohuni që fundi të jetë i ngushtë aty ku nuk do të ulet në mot të lagësht. Pantallona të shkurtra për djemtë nuk maskojnë vithet, gjoksin e madh apo kofshët - në fakt, ata vetëm theksojnë problemet tuaja.

Përzgjedhja e një sipërme rrobaqepësie banje

Nëse jeni duke kërkuar për një underwire të lartë, ajo do t'ju përshtatet si sytjena më e mirë. Kornizat duhet të qëndrojnë të rrafshëta mbi lëkurë, pa teshtitje të gjoksit nga poshtë.

Për shumicën e grave, ndarja anësore është problem. Nga sqetullat tuaja, ¾ e gjoksit duhet të mbulohet. Dhe për bustet e mëdha, një top ndalues ​​ose një kornizë e lartë ofron mbështetjen dhe mbulimin më të mirë. Pengesat e larta me një bandë më të gjerë ofrojnë mbështetjen më të madhe.

Si t’i rrafshoj gjinjtë e mi me rroba banje

Për rrobat e rrobave të rrushit, nyja e qafës nuk është gjithçka. Shumica e grave u pëlqen të përqëndrohen në bustin e tyre, por topi i dyshekëve nuk është përgjigjja. Qëndroni larg nga jastekët e mëdhenj pushues. Shkuma e mban ujin si sfungjer dhe ka tendencë të tërhiqet, duke i dhënë një pamje të lezetshme dhe pa tërheqëse.

If you want to add some extra padding to your top, choose a fine cushion that looks natural. Most pads can be cut to fit any stil. To prevent the pad from slipping, insert it into the top liner or sew it at the top.

Si të zgjidhni një rroba banje për llojin e trupit tuaj

All of these swimsuit tips can be staggering when you're looking for a swimsuit, but simply keep the following stil tips in mind when shopping around and try a swimsuit:

 • gjoks i shkurtër: shirita vertikale ose printime do të zgjasin trupin tuaj.

 • Torsos gjatë: linjat e larta dhe qafat e shkurtra shkurtojnë gjatësinë e trupit. Qëndroni larg nga vija vertikale.

 • Hide your belly: stils that focus elsewhere are preferable. Try a printed top with solid pants. Also Try a piece that thins the torso or that will move the eyes towards the line of the bust. Tankinis Also works very well to Hide your belly.

 • Boy-shaped body: look for stils that create a size. Avoid ordinary costumes.

 • gjoks i vogël: printime të guximshme dhe ngjyra të ndritshme Gjithnjë më i këndshëm. majat bandeau theksojnë vetëm gjoksin e vogël.

 • Gjoks i madh: mbështetja duhet të jetë shqetësimi juaj numër një. Nënshartesa e sipërme do të sigurojë mbështetjen më të mirë. ndalesa të larta, veçanërisht ato me një brez të gjerë, gjithashtu ofrojnë mbështetje të mirë. Qëndroni larg modeleve që forcojnë bustin. Provoni një majë të fortë me një sfond të shtypur.

 • vithe të mëdha ose çanta shalle: tërhiqni vëmendjen në gjysmën tuaj të sipërme. Zgjidhni stilet me vija vertikale, ngjyrat e errëta të hollimit ose detajet e bustit. Provoni pantallona të ngurta me një majë të shtypur.

Si të kujdeseni për një rroba banje dhe ta mbani atë më gjatë

Pasi të keni gjetur rrobën e duhur të rrobave të banjës, dëshironi të kujdeseni veçanërisht për të. Ndiqni këto këshilla në mënyrë që rroba banje juaj të jetë e gatshme gjatë gjithë vitit:

 • Gjithmonë shpëlarje rrobën e banjës me ujë çezme pas notit. Ju duhet ta lani kostumin tuaj me dorë me një pastrues të butë të lëngshëm. Disa pastrues të "larjes së duarve" mund të fryjnë ngjyrat. Sapunët e butë si Ivory® funksionojnë më mirë. Shmangni të gjitha zbardhuesit e klorit, heqësit e njollave dhe pastrimin e thatë. Asnjëherë mos përdorni zbardhues dhe mos e vendosni kurrë rroben e banjës në lavatriçe!

 • Mënyra më e mirë për të tharë kostumin tuaj është ta shtroni atë në një ajër natyral. Asnjëherë mos vendosni një rroba banje në tharëse dhe mos e nxirrni atë !!! Shmangni ruajtjen e rrobave të banjës deri sa të thahet plotësisht. Nëse ruhet ndërsa është ende i lagësht, mund të zbardhet. Për të njëjtën arsye, shmangni lënien e rrobave të lagura në një qese ose peshqir të lagur.

 • kur aplikoni kremrat e diellit me bazë vaji, minimizoni kontaktin e drejtpërdrejtë me rrobën e banjës. vajrat natyrisht shkaktojnë degradimin e elastikës së rrobave të banjës.

 • Vaskat e nxehta dhe uji shumë i kloruruar mund të zbardhin rroba banje. për më tepër, Këto kushte të ujit mund të shkaktojnë njollosje ose zbardhje të zbukurimeve. Kufizoni ekspozimin e rrobave tuaja në ujë të nxehtë ose të kloruruar shumë ose vishni një rrobë më të vjetër në këto kushte.

Artikuj të ngjashëm


koments (0)

Lini një koment