A janë rrobat e mëdha dhe të mëdha gjithmonë në modë?

A janë rrobat e mëdha dhe të mëdha gjithmonë në modë? [Shqiptar]

A janë rrobat e mëdha dhe të mëdha gjithmonë në modë?

Herë pas here, madhësitë e mëdha dhe të gjata të veshjeve duken si një përgjithësim. Sidoqoftë, ata janë atje sepse janë të domosdoshëm. disa njerëz janë vërtet shumë të mëdhenj dhe të mëdhenj. Pra, kush duhet të veshë madhësi të mëdha dhe të mëdha? Sa e madhe duhet të jesh përpara se madhësitë normale të mos ju përshtaten?

Shtë një studim i denjë dhe meriton një përgjigje inteligjente. Disa nga të dhënat mund të gjenden në grafikët e matjes, dhe disa prej tyre duhet të nxirren nga përvoja individuale.

Masa për të mëdha dhe të mëdha

Nëse vërtet keni nevojë për madhësi të mëdha dhe të mëdha, shanset janë që do ta vini re. Këmisha dhe xhinse kurrë nuk duken plotësisht të përshtatshme. kur mëngë e këmishës është e saktë, trupi është shtrirë; kur qafa është e saktë, mëngë është jashtëzakonisht e shkurtër; kur pantallonat i përshtaten belit, mëngët nuk arrijnë në fund të këmbëve. Ju e dini secilin prej problemeve dhe marrëveshja është e madhe dhe e madhe.

Ka disa udhëzime të përgjithshme që mund të ndiqni dhe duhet t'i ndiqni kur blini rroba. Udhëzimi më themelor është: kërkoni lartësi "të larta" nëse jeni 6'2 "ose më shumë, dhe nëse gjoksi juaj është më i spikatur se vlerësimi i barkut tuaj, kërkoni lartësi" të mëdha "nëse jeni nën moshën 6 vjeç '2' dhe vlerësimi juaj për seksionin mesatar tejkalon matjen e gjoksit tuaj. Megjithatë, si i dini vlerësimet tuaja?

Pjesa dërrmuese prej nesh e dinë madhësinë tonë, por për të marrë vlerësimin tuaj për madhësinë e gjoksit dhe barkut tuaj, do t'ju duhet të përcaktoni sasinë tuaj. Shtë më e lehtë nga sa mund të mendoni.

Duke përdorur një shirit vlerësues të adaptueshëm (ato në të vërtetë janë të arritshme në dyqanet e artit ose dyqanet e furnizimit me qepje), matni skicën e gjoksit tuaj vetëm nën sqetull. Anydo metodë më e madhe se 50 inç do të kërkojë 2XL ose më shumë. Shtë e rëndësishme të theksohet se markat e ndryshme të veshjeve do t'i vlerësojnë artikujt e tyre në mënyrë të papritur. Sigurohuni që të këshilloni skemën e duhur të matjes kur matni veten.

Gjeni rrobat më të mira të mëdha dhe të mëdha

Më parë, rrobat e mëdha dhe të gjata për burra ishin menduar të pretendoheshin nga tregtarët më të famshëm të veshjeve. Kjo nuk është më e vërtetë. Ju mund të zbuloni rroba të jashtëzakonshme për burra në internet në Mens Red Tag. Tag Red Mens është pika më e mirë e hyrjes në internet për veshje për burra. Ne ofrojmë linja të plota të veshjeve meshkuj shembullore, madhësive, markave që ju besoni. Në Tag Mens Red, ju do të keni gjithçka që ju nevojitet për të thjeshtuar blerjet tuaja: menaxhim të mahnitshëm të klientit, grafikë të saktë dhe transport shtëpiak. Pavarësisht nëse keni nevojë për një veshje dinamike ose të rastësishme për shtëpi, punë ose lojë, mund të mësoni në lidhje me MensRedTag.com.

A janë rrobat e mëdha dhe të mëdha gjithmonë në modë?
A janë rrobat e mëdha dhe të mëdha gjithmonë në modë?

Artikuj të ngjashëm


Comments (0)

Lini një koment